Evler İçin Güneş Paneli Çözümleri Tesla ’dan Geldi 2

Tesla firması Solar City’i satın almasından sonra güneş panelleri ile ilgili bir duyuru gerçekleştireceği biliniyordu. Tesla şirketinin kurucusu Elon Musk yapılan etkinlikte evler için geliştirilen yeni nesil güneş panellerini ve pil paketini sundu.

Benzer içerikler

Küçük Evleri Daha Büyük Gösterecek İpuçları

İyi Bir Bahar Temizliği İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Özgürlük İle İlgili Resimli Sözler – Anlamlı, Etkileyici Özgürlük Sözleri

Osmanlı Devleti / Türkiye Cumhuriyeti Devleti Tarihi Yardımları

Doğru Bilinen Yanlışlar Part 2 – Gerçek Bilgiler

tesla gunes paneli cati Evler İçin Güneş Paneli Çözümleri Tesla ’dan Geldi Teknoloji  tesla renksiz güneş paneli powerwall güneş paneli güneş paketi aküsü güç dönüştürücü elon muskEtkinlikte panelleri basın mensuplarına göstermek için ünlü Desperate Housewife dizisinde kullanılan bir evin çatısına yerleştirilmiş ve etkinlik boyunca bu paneller fark edilmemiş. Çünkü klasik mavi güneş panellerinin yerine firma çatının doğal görüntüsünü bozmamaya çalışmış. Panellerin fiyatları konusunda Elon Musk normal bir çatı üretiminin maliyetinden daha az şeklinde olduğunu açıkladı. Fakat metrekare başına bir fiyat verilmedi. Güneş panellerinin direkt Tesla firması tarafından kurulacağını aracı firmalar ile çalışılmayacağı açıklandı.

tesla pil paketi powerwall Evler İçin Güneş Paneli Çözümleri Tesla ’dan Geldi Teknoloji  tesla renksiz güneş paneli powerwall güneş paneli güneş paketi aküsü güç dönüştürücü elon musk

Etkinlikte ayrıca güneş panellerinden elde edilen elektriğin saklı tutulacağı pil de açıklandı. Powerball adındaki bu pil içerisinde iki adet 14 kilowatt saat lityum pil bulundurmakta. Bu pil gün boyunca ışıklandırılmış 4 oda, buzdolabı ve diğer cihazlara elektrik sağlayabiliyor. Pilin fiyatı 5.500 dolar olarak açıklandı.

Elon Musk ayrıca güneş panellerinin dayanıklılığının bir asfalttan 3 kat daha uzun olduğunu açıkladı. Quartz’dan yapılan güneş panellerinin eskimeyeceğinin ve neredeyse sonsuz bir ömrü olduğu açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.