Fitbit Pebble Firmasını Bünyesine Kattı

Dijital sağlık ve fitness takibi şirketi Fitbit, akıllı saat üreticisi Pebble firmasını bünyesine kattığını resmen açıkladı.

Fitbit, kısa süre önce üçüncü çeyrek sonuçlarına göre giyilebilir teknolojik ürün sektöründe yumuşama belirtilerinin görüldüğünü açıklamıştı. Bu yüzden firma yılın son çeyreği için satış beklentisini aşağıda tuttuğunu açıklamıştı. Böyle bir ortamda Fitbit firmasının böyle bir satın alım yapması oldukça dikkat çekti.

Firmanın kurucusu ve CEO’su James Park yaptığı açıklamada firmasının giyilebilir ürün sektöründeki liderliğini sağlamlaştırmak adına bir fırsatı değerlendirdiğini belirtti. Park firmasının ürettiği ürünleri müşterilerinin günlük yaşamının bir parçası haline getirmek için çalıştıklarını açıkladı.

40 milyon dolarlık satışın ardından Pebble firmasında çalışan yazılım mühendislerinin büyük kısmının görevlerinde kalacakları gelen haberler arasında yer aldı. Zaten Pebble’ın satın alınmasının temel sebebi yazılım varlıkları ve akıllı saat bölümüydü.

Fitbit, Pebble akıllı saatlerini satın almadığı için akıllı saatler için teknik destek sağlamayacak veya güncelleme yapmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.