Ford ve Blacberry Ortaklığı Açıklandı

Ford yeni üreteceği otomobillerde yer alacak sürüş teknolojisi için Blackberry firması ile ortaklığa gitti.

Teknolojinin sürekli geliştiği günümüzde otomotiv sektörünün üreticileri de bundan nasibini alıyorlar. Otomotiv üreticileri teknolojik donanımlar ve sürüş deneyimi yaşatmak adına otonom sürüş teknolojisini geliştirmeye başladılar. Bu sebeple teknoloji devleri ile otomobil üreticileri ortaklığa gidiyorlar. Bu ortaklıklardan biri de Ford ile Blackberry arasında gerçekleşti.

Blackberry uzun zamandır akıllı telefon pazarındaki çöküşünün ardından yeniden toparlanmaya çalışmakta. Bu toparlanmayı anlaşılan Ford ile yaptıklar ortaklıkta görüyorlar.

Halihazırda Blackberry zaten otomotiv devinin modellerinde yer alan araç içi multimedya sistemini geliştirmekteydi. Bundan sonra otonom sürüş teknolojilerini geliştirilmesi için de ortak olarak çalışacaklar. Ford firması bu teknolojiye sahip ilk otomobilini 2021 yılına kadar piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Blackberry firmasının elinde piyasanın en güvenli sistemleri arasında yer alan Certicom teknolojisinin olması, ikilinin 2021 yılına kadar üretecekleri otonom sürüş teknolojisine sahip otomobilin yüksek güvenlik kriterlerine sahip olacağının bir göstergesi olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.