Google Andromeda İşletim Sistemini Duyurmaya Hazırlanıyor 3

Google firmasının Android ve Chrome OS işletim sistemlerini birleştirerek Andromeda işletim sistemini duyurması bekleniyor. Firma Pixel C tabletinde yaşadığı başarısızlığı bir daha yaşamak istemiyor ve bu yüzden ikisi bir arada laptop/tablet hibrit karışımı cihazlarına daha uygun olacak Andromeda işletim sistemini duyurmak istiyor.

andromeda1 Google Andromeda İşletim Sistemini Duyurmaya Hazırlanıyor Teknoloji  pixel c Nexus 9 HTC Google chrome os andromeda Android

Dedikodulara göre yeni işletim sistemi HTC yapımı Nexus 9’da deneniyor. Ayrıca Android Nougat AOSP versiyonunda yeni işletim sisteminin kanıtları bulunmakta. “SurfaceCompositionTest.java” adlı dosyada yeni işletim sistemini çalıştıracak grafik performansına atıfta bulunuluyor. Kodlar anlaşılana göre Nexus 9’un grafik performansı neredeyse ancak yetiyor.

andromeda2 Google Andromeda İşletim Sistemini Duyurmaya Hazırlanıyor Teknoloji  pixel c Nexus 9 HTC Google chrome os andromeda Android

Kodlar da çıkan bir başka özellik ise Nougat sürümünde beklenen fakat yayınlanmayan serbest pencere özelliği. Böylelikle yeni işletim sisteminin daha büyük ekranları da destekleyeceği ortaya çıkmış oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.