Google Cardboard'ın Gelişmiş Versiyonu VR Projesini İptal Etti 1

Google sanal gerçeklik gözlüğü Carboard‘ın gelişmiş sürümü olarak piyasaya sürmeyi planladığı üst düzey VR projesini iptal etti.

Yaklaşık 50 personelin çalıştığı projeyi iptal eden Google bu proje ile Oculus Rift, HTC Vive gibi cihazlarla rekabet etmeyi planlıyordu. VR Projesi Google I/O 2016 etkinliğinde açıklanmıştı. Aynı etkinlikte açıklanan Daydream VR projesinin ise devam ettiği belirtildi.

Cardboard sanal gerçeklik gözlüğü bütün akıllı telefonlarla çalışabilirken Daydream VR ise Android N sürümü veya üstü Android işletim sistemleri ile çalışabilmekte.

daydreamhome0 Google Cardboard'ın Gelişmiş Versiyonu VR Projesini İptal Etti Teknoloji  youtube Ubisoft Oculus Rift I/O 2016 htc vive Google VR Google Street View Google Sanal Gerçeklik Google Play Store Filmler Google I/O 2016 Google Daydream VR Google Daydream Google Cardboard VR Google Cardboard Electronics Arts Daydream VR android nougat Android N 7.0

2016 yılının son çeyreğinde satışa sunulması beklenen Daydream VR için özel bir arayüz sunulacak. YouTube, Google Street View, Google Play Store Filmler, Ubisoft, Electronics Arts gibi uygulamar Daydream VR‘a destek verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.