Google I/O 2017 Etkinliği Öncesi Beklenenler

Yıllık Google I/O geliştirici konferansı 17 Mayıs’ta Kaliforniya’da yapılacak ve 17 – 19 Mayıs tarihleri ​​arasında üç gün sürecek. Google çoğu zaman yeni ürün planını Google I/O etkinliklerinde duyuruyor. Bu yıl tanıtılması beklenen ürünler;

Benzer içerikler

Google’dan Kullanıcıları Kızdıracak Google Fotoğraflar Hamlesi

Android 8.0 OS

Google, Android işletim sisteminin yeni sürümünü piyasaya sürecek, Android 8.0. Yeni sürümde uyku durumundayken pil ömrünü, PIP fonksiyonunu ve bildirim fonksiyonunu iyileştirmeyi içeren bazı yeni geliştirmeler bulunmakta. Bu arada bu etkinlikte Google Pixel 2 akıllı telefonunu göremesekte Ekim 2017’de çıkması beklenen akıllı telefon Android 8.0 işletim sistemini kullanabilir.

Google Home Akıllı Hoparlör

Son I/O etkinliğinde Google, tüm akıllı ev cihazlarınızı birbirine bağlayan ve kontrol eden ilk Google Akıllı Hoparlörü Google Home’u tanıtmıştı. Google’ın Google Home 2 akıllı hoparlörünü piyasaya süreceği henüz onaylanmasa da tanıtabilmesi de mümkün. Google, ikinci nesil Google Home’u tanıtmasa da en azından Google Home uzantısı yazılımın güncel versiyonunu da görebiliriz.

Google Assistant ve AI

Google Home akıllı hoparlörü ve Google dijital sesli yardımcı yazılımı aynı anda piyasaya sunuldu. Google Assistant, Android Wear, Android Auto ve Google Pixel akıllı telefon gibi bazı Google platformlarında kullanıldı. Sürekli yeni işlevler eklenirken, I/O konferansında Google Assistant’ın bazı yeni işlevlerini de görebiliriz.

Google Daydream ve Sanal Gerçeklik

Geçen yıl Google, Daydream platformunu desteklemek için View VR kulaklık setini piyasaya sürdü. Google, halen sanal gerçeklik platformuna yatırım yapıyor, örneğin, VR oyun odası, Owlchemy Labs’ı satın aldı. Google, VR hakkında bazı haberler duyurursa, şaşırmayacağız.

Android Wear 2.0

Google I/O 2016’da Google, akıllı saatler için Android işletim sisteminin bir versiyonu olan Android Wear 2.0’ı tanıttı. Fakat Şubat 2017’ye kadar yayınlanmadı. Dolayısıyla, Android Wear 3.0’ın bu yıl I/O etkinliğinde tanıtılması beklenmiyor. Android Wear 3.0 versiyonu yerine Wear 2.0’a eklenecek yeni işlevlerin tanıtılması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.