Görünmez Tren 2018'de Yola Çıkacak 2

Teknolojinin lider ülkesi Japonya, tamamen yeni olan “hayalet tren” konseptini dünyaya sunmak üzere. Japonya’nın lider mimarlarından Kazuyo Sejima, Japon demiryolu şirketi Seibu Holdings’in 100. yıldönümü kutlamaları için değişik bir tren hazırladı ve görünen o ki, raylara da 2018 yılında çıkacak.

Tren aslında resimlerde de görebileceğiniz gibi, tam olarak görünmez değil fakat üzerinde kullanılan materyalden ötürü, yer ve zeminle birleşiyor ve görünmez gibi duruyor. Buna rağmen, yapısından ötürü tren güvenlik endişelerini de beraberinde getiriyor çünkü günümüzde “görünen” trenlerle bile kazalar yaşanıyor ve böylesi daha da tehlikeli.

görnmez tren 918x1024 Görünmez Tren 2018'de Yola Çıkacak Teknoloji  tokyo seibu land rover görünmez tren

Ayrıca resimde görülen Land Rover’ın görünmez çatı konseptiyle ve Samsung’la da tren sık sık kıyaslanıyor fakat bu doğru değil. Çünkü ne Samsung’un, ne de Land Rover’ın “görünmezlik” teknolojisi bu şekilde değil. Land Rover, artırılmış gerçeklik sunarken, Samsung da sadece büyük ekran kullanıyor. Seibu treni ise sadece bir yanılsamadan ve yansıtmadan ibaret.

Şimdilik 2018 yılında Tokyo raylarında görünmez treni görmeyi bekleyelim, en azından deneyelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.