Instagram’ın Sıradaki Rakibi Periscope mu? 1

Facebook uzun zamandır Instagram ’a getirdiği yenilikler ile bir çok sosyal medya ağına rakip olmasını sağlamıştı. Yeni özellikler en çok Snapchat’in canını sıkmaktaydı.

Facebook bu kez sosyal medya camiasındaki en önemli rakibi Twitter’ın göz bebeği durumundaki Periscope’u hedef alıyor. Yine bir sosyal medya ağını karşısına alan Facebook yine Instagram’ı kullanmayı planlıyor. Daha önce Hikayeler özelliğini getiren Facebook şimdi de canlı yayın özelliğini video ve fotoğraf paylaşım uygulamasına ekliyor.

a2f8e3d0bf9f9e45ebfd2c891466cca6e754fee1 Instagram’ın Sıradaki Rakibi Periscope mu? Teknoloji  twitter Snapchat periscope instagram canlı yayın instagram Facebook canlı yayın

Bu özelliğin eklenmesi ile birlikte kullanıcılar aynı Hikayeler kısmında içerik paylaşırmış gibi canlı yayın yapabilecekler. Fotoğraf ve video seçenekleri bulunan Hikayeler kısmında üçüncü seçenek olarak canlı yayın seçeneği olacak.

Facebook ayrıca Snapchat’in özelliklerini kopyalamaktan vazgeçmiyor. Instagram’a yeni eklenecek olan “Direct” özelliği ile artık kullanıcıların göndereceği mesajlar istenildiğinde Snapchat’te olduğu gibi bir süre sonra kendiliğinde kaybolacak. Ayrıca Direct ile gönderdiğiniz mesajı bir takipçiniz ekran görüntüsü ile kayıt ederse bu size bildirim olacak gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.