İnternet ve Sosyal Medya Yine Yavaşladı 2

Ankara Kızılay’daki Güvenpark’ta gerçekleşen, kanlı canlı bomba eyleminin ardından 3 gün geçti ve bugün de, İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde bir bomba daha patlatıldı. Beş sivilin hayatını kaybettiği saldırının ardından yayın yasağı gelirken, aynı zamanda yine sosyal medya ve internette yavaşlamalar meydana geldi. Özellikle bugün erken saatlerden itibaren, birçok kişi internet sitelerini, sosyal medya platformlarını açarken zorluk yaşıyor.

Benzer içerikler

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternet Dili Kısaltmaları ve Anlamları

Dokunaklı sözler kısa – Resimli dokunaklı sözler

Resimli hastalıklara şifa veren dualar – Hastalara iyi gelen dualar

Yıllar İle İlgili Sözler – Resimli Kaybolan Yıllar Sözleri

Kullanıcılar farklı DNS ayarlarıyla bağlantısını hızlandırmayı denerken, bu konuda başarısız olanlar VPN uygulamalarına yöneliyor. Facebook, Twitter, YouTube ve Google gibi sitelerde ciddi bir yavaşlama varken, VPN kullananlar bu engeli aşıyor. Yavaşlamanın yarın düzelmesi bekleniyor.

internet yavaslamasi 1024x576 İnternet ve Sosyal Medya Yine Yavaşladı Teknoloji  twitter yavaşlığı sosyal medya yavaşlaması istanbul patlaması internet yavaşlaması facebook yavaşlığı facebook girme canlı bomba ankara patlaması

Aslında bu tip durumlarla daha önce de karşılaşılmıştı ve Ankara’daki Gar Patlaması, Kızılay Meydanı Patlaması’nın ardından da internette, sosyal medyada ciddi bir yavaşlık meydana gelmişti. Bilgisayar yoluyla internete girenler durumu daha kolay atlatırken, cep telefonunda VPN yüklü olmayanlar epey beklemek zorunda kalıyor. Her ne kadar konuya dair yetkili mercilerden açıklama gelmese de, ağırlığın patlamayla ilişkili olduğu ortada.

2 YORUMLAR

  1. Sorunun Balkan ulkelerinden kaynaklandigini dusunuyorum. Bulgaristan daki google merkezinde teknik problem yasandigindan dolayi sadece Turkiyede dahil, balkan ulkelerinde bu sorun mevcut. Yakinda duzelecegini dusunuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.