iOS 11 de Siri Sizi Daha İyi Anlayacak

Apple iOS işletim sisteminin yeni sürümü olacak olan 11 versiyonunda Siri ’nin ses tanıma yeteneklerini geliştirmek için çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

Benzer içerikler

Apple iOS ve macOS’a Gelecek Olan Unicode 10 emojilerini Gösterdi

Microsoft, Android Üzerinde Groove Music Uygulamasını Güncelledi

Sennheiser HD 2 Türkiye’de Satışa Sunuldu

iOS’ta Açık Bulayım Derken ABD’yi Karıştırdı

WhatsApp iOS 10 İçin Güncellendi

İddiaya göre Apple’ın dijital asistanının konuşulanları daha iyi anlaması için 30 kişiden oluşan bir Apple ekibi Cambridge Üniversitesi yakınlarında bulunan bir ofiste çalışmalara başladı.

Business Insider tarafından verilen habere göre bu gizli ekibin içerisinde Apple firmasının geçen sene satın aldığı VocallQ çalışanları da bulunmakta. VocallQ ses tanıma yazılımı geliştirmekteydi.

Apple bu çalışmalar başarılı olursa dijital asistanını günlük konuşmaları daha iyi anlamasını sağlamak istiyor. Böylece Siri ile iletişim kurmak daha kolay olacak ve bizi daha kolay anlayacak.

Apple bu çalışmaları Google ve Microsoft’un geliştirdiği dijital asistanlara karşı kendi dijital asistanının geri kalmaması için yaptığını düşünmek yanlış olmaz. Bu çalışmaların meyvesini iPhone 8’de görmemiz şaşırtıcı olmayacaktır.

Google özellikle WaveNet teknolojisi sayesinde dijital asistan alanında önemli adımlar atmıştı. Microsoft ise ses tanımada büyük ilerleme kaydettiğini geçen ay açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.