iOS 9.3 Yayınlandı: İki Önemli Özellik Var 1

Uzun süredir merakla beklenen Apple etkinliği dün akşam saatlerinde yapıldı ve hem yeni iPhone model telefon iPhone SE, hem de yeni tablet iPad Pro 9.7 inç duyuruldu. Bunlara ek olarak, iPhone ve iPad cihazlar için son işletim sistemi güncellemesi iOS 9.3 de resmen yayınlandı.

Benzer içerikler

Apple iOS 9.3.2 güncellemesini yayınlandı

Apple, Donma Sorunu İçin iOS 9.3.1’i Yayınlandı

Güncellemeyle ilgili aslında daha önce kamuoyuna sunulmuş bilgiler vardı ama dikkat edilmesi gereken iki önemli özellik eklendi. Bunların ilki, Gece Vardiyası da denilebilecek olan Night Shift fonksiyonu. Herkesin telefon ekranına uzun süre baktığı zamanlarda başı ağrır, gözleri yorulur ama Night Shift ile bu durum değişiyor. Gün ışığına göre artık Apple cihazların rengi değişecek ve geceleri okumak daha kolay hale gelecek. Hatta akşam vakti telefonu bu şekilde kullanırken, uyumanız da kolaylaşacak. Aslında Night Shift’in benzeri olan f.Lux bilgisayarlarda uzun süredir yer alıyordu fakat Apple, iOS 9.3’e bunun benzeri özelliği artık standart fonksiyon olarak ekledi.

ios night shift gece vardiyasi iOS 9.3 Yayınlandı: İki Önemli Özellik Var Teknoloji  touch id notlara şifre koymak notlara kilit koymak notes night shift iPhone SE ipad pro 9.7 ios 9.3 gece vardiyası Apple

iOS cihazlarda birçok kullanıcı Notlar (Notes) uygulamasına çeşitli şeyleri not alıyordu, bilgilerini kaydediyordu fakat zaman zaman meraklı kişiler telefonunuzu kurcalarken buraya bakabiliyor. Şimdi ise bu uygulamaya şifre koymak veya Touch ID ile parmak iziyle garantiye almak mümkün. Böylece kilitli uygulamaya sizin haricinizde kimse giriş sağlayamayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.