Apple iOS 9.2 Güncellemesini Yayınladı

Apple, Ekim ayı sonunda iOS 9.2 güncellemesini açıklamıştı. Ekim ayından bu yana süren beta çalışmalarını bu hafta itibariyle tamamlandı ve bugün kullanıcılara iOS 9.2 final güncellemesi sunuldu.

iOS 9.2 güncellemesi tüm Apple cihazları için yayınlandı. Yeni güncellemeyle birlikte iOS işletim sisteminde bulunan birçok problem giderildi. Güncelleme dışında iOS’un kendi uygulamalarına da bazı yenilikler ve değişiklikler bulunuyor. Popüler dijital asistan Siri uygulamasına yeni bir dil daha eklendi.

Güncelleme ile birlikte Safari tarayıcı ve Podcast uygulamalarında kararlılık ve performans arttırıldı. Cihazlarda e-posta, takvim, kamera kullanımına yönelik bazı iyileştirmeler bulunuyor.

Apple iOS 9.2 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Apple cihazınızda iTunes üzerinden yükseltmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz OTA yoluyla 272 MB boyutundaki güncellemesi dosyasını indirerek cihazınızı kolayca güncelleyebilirsiniz. Güncellemeyle birlikte Siri uygulamasına Arapça dil seçeneği de ekleniyor.

Ayrıca yayınlanan güncelleme iPad Pro cihazlardaki USB 3.0 SD Kart Kamera Okuyucu ve Smart Battery Case uygulamalarına uyumluluk getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.