Bir Video ile iPhone’u Kilitlediler

Kısa mesaj ve web sitesi bağlantısı ile kilitlenme sorunları yaşayan iPhone bu kez bir video yüzünden kilitlenme sorunu yaşamakta. Özel olarak hazırlanmış bir videoyu oynatmaya çalışan iPhone kilitleniyor.

Benzer içerikler

Android studio: iki parmak hareketi ile Textview yazı büyüt ve küçült

Sevgililer Günü Hediye Önerileri, Tarihçesi ve Anlamı – Sevgililer Günü Mesajları

Cüzzam Nedir? – Cüzzam Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Hayatı anlatan en güzel resimler – Hayat ile ilgili sözler

Resimli Söz Vermek İle İlgili Sözler

Neyse ki cihaz bu sorundan kalıcı olarak etkilenmiyor ve cihaz baştan başlatıldığı zaman telefon kullanılmaya devam edilebiliyor. Çin’in video paylaşım sitesi Miaopai’de paylaşılan video da bir iPhone’un normal biçimde özel olarak hazırlanmış bir videoyu oynattığı görülmekte. Özel olarak hazırlanan video bittiğinde ise cihaz birkaç dakika içerisinde cihaz kilitleniyor. Telefonu tekrar kullanılır hale getirmenin tek yolu ise cihazı yeniden başlatmak.

Bir çok modelde Home ve güç düğmesine basılı tutarak, iPhone 7’de ise güç ve ses düğmelerine basarak yeniden başlatılıyor. Cihazda oluşan sorunun zararlı veya virüs yüzünden olmadığı iOS işletim sisteminin medya yönetim sistemi ile alakalı olduğu ve arka plandaki görevleri sonlandırmaması nedeniyle oluştuğu açıklanmakta. Apple henüz sorunla ilgili bir açıklama yapmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.