iPhone'da Bulunan Kaydırarak Kilit Açma Tarihe mi Karıştı? 2

WWDC etkinliğinde Apple akıllı telefon ve tabletlerinde kullandığı iOS işletim sisteminin son sürümü olan iOS 10‘u yayınladı.

Duyurunun hemen ardından iOS 10‘un ilk beti sürümü yayınlandı ve bununla birlikte etkinlikte açıklanmayan bir çok özellikte gün yüzüne çıkmaya başladı. Bunlardan biride kilit açma özelliğinin değişmesi oldu.

iPhone ilk çıktığı 2007 yılından beri dokunmatik ekranın nimetlerini gösteren “ekranı kaydırarak telefon kilidini açma” özelliği vardı. iOS 1 ile başlayan bu özellik iOS 6‘ya kadar hiç değişmeden devam etti. Daha sonra iOS 7 ile tasarım değiştirdi ve iOS 9 sürümüne kadar gelmişti.

iOS lock screen changes iPhone'da Bulunan Kaydırarak Kilit Açma Tarihe mi Karıştı? IOS  kilit açma ekranı IPhone iOS 10 iOS Apple

iPhone 5s ile sunulan Touch ID özelliği ekran kilidi açma yöntemine bir alternatif oluşturdu. Ve sonunda iOS 10 ile birlikte telefon kilidini açmak için yana kaydırma özelliği sona erdi. iOS 10 ile birlikte “kilidi açmak için ekranı kaydırın” uyarısının yerine “açmak için ana ekran tuşuna basın” uyarısı geldi.

Tabii bu sadece beta sürümü. Bakalım asıl sürümü çıktığında kaydırarak kilit açma özelliği geri gelecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.