Linux Skype Uygulaması 1 Temmuz'da Kaldırılıyor

Microsoft, Skype for Linux indir sayfasında bir bildiri yayınladı; Linux istemcilerinin tümü için 4.3 ve daha eski bir sürümü olan Skype’ın 1 Temmuz 2017’de kullanımdan kaldırılmasına karar verildi. Linux kullanıcıları, yeni Skype for Linux Beta istemcisi, ekran paylaşımı gibi eski sürümün sahip olmadığı bir sürü özellikten yoksun kalacak.

Ekran paylaşımının yanı sıra, beta sürümü özü itibariyle bir web uygulaması olduğu için, beta sürümünde bulunmayan diğer bazı özellikler arasında API erişimi, gelişmiş video ve ses kontrolü ve uygun masaüstü entegrasyonu yer alıyor.

Bu yıl 1 Mart’ta, Windows (v7.16 ve üstü) ve macOS (v7.18 ve üzeri) üzerindeki Skype masaüstü uygulamalarının eski sürümleri kullanımdan kalktı. Microsoft, beta uygulamasından ziyade istikrarlı sürümünü kullanıma sunmak için kendine daha fazla zaman tanıyabilirdi, böylece Linux kullanıcıları bu uygulamaya güvenilir bir şekilde geçebilirlerdi.

O sırada temsilci şöyle dedi:

“Biraz ilerledikçe bazı eski işlevsel yapılarda düzgün çalışmayacak bazı işlevler durdurulabilir [ve biz] bu yapıları emekli etmek zorunda kalabiliriz.”

Microsoft’un Linux kullanıcılarından tamamen vazgeçmediğini görmek hoş olsa da en azından kullanıcıların istikrarlı bir sürümü bilgisayarlarına kurmalarını sağlayabilirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.