MacBook Pro’larda Pil Ömrü Sorunu 2

Geçtiğimiz aylarda duyurulan MacBook Pro modelleri kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Yeni nesil donanım, kelebek tipi klavye mekanizması ve touch bar özellikleri kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi.

Yeni modeller şimdilerde yaşanan bazı problemler ile gündeme gelmeye başladı. Önce grafik kartı sorunları ortaya çıktı. Fakat Apple sorunun donanımsal değil grafik programlarından ortaya çıktığını belirtti. Kullanıcılar bu kez de pil ömrü konusunda sıkıntılar yaşadıklarını belirtiyorlar.

macbook pro MacBook Pro’larda Pil Ömrü Sorunu Teknoloji  macbook pro pil ömrü macbook pro batarya macbook pro 2016 MacBook Pro apple macbook pro 2016 Apple 2016 model macbook pro

Apple firması yeni modellerde 10 saatlik pil ömrü sunulduğunu açıklamıştı. Fakat MacRumors gibi Mac kullanıcılarının kullandığı forumlarda MacBook Pro’nun pilinin yaklaşık olarak 3 veya 6 saat arasında dayandığını belirtiyorlar. Tabii ki pil ömrü kullanıcının kullanımına göre değişiyor fakat Full HD bir monitörüne bağlı ve sadece Chrome tarayıcısı ile internette gezilen bir MacBook Pro’nun sadece 3 saatlik bir pil ömrü sunabildiği belirtilmekte. Bir kullanıcı ise 13 inçlik Touch Bar’lı MacBook Pro’su ile sadece internette gezinerek 6 saat pil ömrü elde ettiğini belirtti.

Apple konu hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.