MacBook'un Rakibi Xiaomi'den

Android işletim sistemi üzerine MIUI arayüzünü geliştirerek adını duyuran Xiaomi, kısa sürede teknolojinin önde gelen şirketleri arasına girmeyi başarmış ve teknolojinin bir çok alanında yer almaya başlamıştı.

Teknolojinin her alanında kendini gösteren firma notebook alanında da iddialı olarak gelmeye hazırlanıyor. Uzun süredir bu konuda bir çok söylenti yayılmaktaydı. Çin‘in Twitter‘ı Weibo adlı sitede sızan son bilgiler Xiaomi‘nin Mi Book veya Mi Notebook adında bir bilgisayarı Temmuz ayında tanıtacağı yönünde.

Yeni çıkacak olan notebook Apple‘ın MacBook Air modeline oldukça benziyor. Cihaz Windows 10 işletim sistemini çalıştıracak ve gücünü Intel‘in Skylake tabanlı Core i5 veya Core i7 işlemcilerinden alacak. Cihazda maksimum 8 GB ram olacağı söyleniyor. Ekranı 12.5 veya 13.3 inç olacak notebook, tamamı metalden oluşacak bir kasa ile gelecek.

Her zaman olduğu gibi bu kez de fiyat performans odaklı bir ürün çıkartan Çin’li teknoloji devinin notebookunun 450 dolarlık bir fiyattan satılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.