MediaTek Firmasından Hızlı Şarj Sürprizi 3

Computex 2016 etkinliğinde MediaTek firması yeni hızlı şarj teknolojisi Pump Express 3.0‘ı tanıttı.

Akıllı telefon üreticileri tüketicilerin en büyük sorunu olan pil sürelerine bir çare bulamayınca hızlı şarj teknolojileriyle en azından şarj süresini kısaltma yoluna gittiler.

Qualcomm firmasının tanıttığı QuickCharge 3.0 teknolojisi ve Oppo firmasının Super VOOC teknolojisine karşı MediaTek firması da Pump Express 3.0 teknolojisini tanıttı.

Tayvan‘da düzenlenen Computex 2016 etkinliğinde tanıtılan Pump Express 3.0 teknolojisi sayesinde bir akıllı telefonun pilini 20 dakika içerisinde %0’dan %70 seviyesine çıkartabiliyorsunuz.

pump express 30 MediaTek Firmasından Hızlı Şarj Sürprizi Akıllı Telefonlar Teknoloji  qualcomm quick charge pump express 3.0 oppo super vooc mediatek hızlı şarj
Pump Express 3.0 Teknolojisi

Oppo firmasının Super VOOC teknolojisi 2500 mAh kapasitesindeki bir bataryayı 15 dakika içerisinde doldururken, Qualcomm‘un QuickCharge 3.0 teknolojisi ise 35 dakika içerisinde %80 seviyesine çıkartabiliyor.

Pump Express 3.0 teknolojisinde aynı zaman dünyada bir ilk olarak elektrik akımı şarj devresini atlıyor ve direkt pille temasa geçiyor. Bu şarj olurken cihazlarda oluşan aşırı ısınmaların önüne geçiyor.

mediatek calor MediaTek Firmasından Hızlı Şarj Sürprizi Akıllı Telefonlar Teknoloji  qualcomm quick charge pump express 3.0 oppo super vooc mediatek hızlı şarj
MediaTek Hızlı Şarj Teknolojisi

Pump Express 3.0 teknolojisi ilk olarak MediaTek Helio P20 işlemcilerinde kendisini gösterecek.

https://youtu.be/mfWrF2NdkKQ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.