Microsoft İmzalı Dijital Post-it’ler

Çalışma masalarının vazgeçilmez elemanları olan post-it ’ler artık dijitalleşiyor. Microsoft Research şimdiye kadar Hololens gözlükleri dahil bir çok projede imzası bulunmakta. Şimdi de güneş enerjili e-ink post-it not blokları ile geliyorlar.

Bloklar şu an için prototip aşamasında. Bloklar 132 piksel genişliğinde bir e-ink ekrana sahip ve Bluetooth 4.0 bağlantısı üzerinden diğer cihazlarla iletişim sağlıyor. Çeşitli yazılar ve görseller yüklenebilen bloklar masanızın üstünde hatırlatıcı olarak duruyor.

Bloklar web üzerinden hava durumu yansıtabiliyor veya mobil cihazınıza gelen cevapsız çağrıları gösterebiliyor. Blok üzerindeki uygulama üzerinde değişiklik yaptığınız anda ekran kendini yenileyerek güncellenen bilgiyi anında size gösteriyor. Ayrıca zengin içerik uygulamaları da kullanmak mümkün olacak.

Yazının başında dediğimiz gibi bloklar halen prototip aşamasında ve geliştirilmeye devam ediyor. Özellikle arka kısımda yer alan fotovoltaik güneş panellerini şeffaf hale getirerek ön ekran üzerine yerleştirmek isteniyor.

https://youtu.be/1tcXtkfYODk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.