Microsoft Windows 10 Güncellemesi Yüzünden Cezaya Çarptırıldı 2

Windows 10 çıktıktan sonra Microsoft, Windows işletim sisteminin eski sürümleri olan Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemine sahip olan tüm bilgisayarlarda sürekli olarak güncelleme uyarısı vermekteydi.

Benzer içerikler

Microsoft Windows 10 Uyarısını Abarttı

Microsoft’un Windows 10 Hedefi Tutmuyor

Microsoft, Windows 10’la Ciddi Gelir Kaybı Yaşadı

Microsoft’un Killer Instinct Oyunu Steam Yolunda

Asus Yeni Windows VR Kulaklık Setini Ortaya Çıkardı

Hatta bazı bilgisayarlarda Windows 10 işletim sistemi otomatik olarak yüklenmekteydi. İşte bu otomatik yüklenme Amerika Californiya Eyaleti‘nde mahkeme salonlarına taşındı.

Teri Goldstein adlı bir kadın bilgisayarı otomatik olarak Windows‘un en son sürümüne yükselince bilgisayarının kullanamaz hale geldiğini öne sürerek Microsoft‘a tazminat davası açtı.

GoldsteinWindows 10 diye bir şeyi daha önce duymadığını belirtti. Günlük işlerini yerine getirdiği Windows 7 işletimine sahip bilgisayarı Windows 10‘a güncellenince günlük işlerini yerine getiremediğini iddia etti.

get windows 10 free upgrade icon 100588298 primaryidge 1467106433 Microsoft Windows 10 Güncellemesi Yüzünden Cezaya Çarptırıldı Teknoloji  windows 8 Windows 7 Windows 10 Güncellemesi Tazminat windows 10 güncellemesi Windows 10 Güncellemeleri Windows 10 Windows microsoft

Mahkeme bu iddiaları haklı bularak Microsoft firmasının Goldstein‘a 10 bin dolar tazminat ödemesine hükmetti.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada mahkeme kararının temyize götürülmeyeceği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.