Microsoft, Windows 10'la Ciddi Gelir Kaybı Yaşadı 1

Ekonominin nabzını tutan gazete Wall Street Journal, yeni bir rapor yayınladı ve dünyanın en büyük bilişim şirketi olarak gösterilen Microsoft’un gelirinin azaldığını, Windows işletim sisteminden elde edilen paranın bu yıl önemli bir düşüş göstereceğini belirtti.

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’u geçtiğimiz yılın son aylarında yayınlamıştı. Büyük beğeni toplayan ve kullanıcılar arasında rağbet gören Windows 10, şimdiden çok sayıda kişi tarafından kullanılıyor ama yine de Microsoft beklediğini bulamadı ve rakamlar da, beklenen kadar yüksek olmadı.

windows 10 satis rakamlari Microsoft, Windows 10'la Ciddi Gelir Kaybı Yaşadı Teknoloji  windows 10 satışları windows 10 indirme Windows 10 microsoft gelir kaybı

Wall Street Journal raporuna göre, Wiindows’tan elde edilen gelir konusunda bu sene Microsoft ciddi bir gerileme yaşayacak. Gartner tarafından hazırlanan raporda, Microsoft’un bu yıl yüzde 7.5 gerileyeceği bilgisine yer verildi. Hatta şirket Windows’tan toplamda 13.5 milyar dolar gelir elde edecek.

Aslında bu bir sürpriz olmadı çünkü çoğu kullanıcı Windows 10’u ücretsiz edindi. Windows 8 sahipleri için, Windows 10’a ücretsiz geçiş yapabilme özelliği sunulmuştu. Buna rağmen, bu düşüş kısa süreli olacaktır ve ilerleyen senelerde Windows 10 sabit bir satış rakamına erişecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.