Artık Araba Sürerken Pokemon Go Oynanamayacak

Bir dönem dünyayı kasıp kavuran fakat zaman geçtikçe popülerliğini yitiren, yine de geliştiricisine şimdi bile milyon dolarlar kazandıran Pokemon GO için ciddi değişiklikler geliyor.

Oyunun geliştiricisi Niantic özellikle arabada oyunun oynamasından oldukça rahatsız. Oyuncular oyunu oynamak için buldukları bütün fırsatları değerlendirmeye çalışıyorlar. Bunun için en zaman ise arabada geçirilen süre oluyor. Fakat oyun oynarken yapılan kazaların artması sebebiyle Niantic arabadayken oyununun oynanmasını engellemeye çalışıyor.

Daha önce Ağustos ayında oyuna gelen güncellemede uyarı sistemi aktive edilmişti. Oyun sizin belli bir hızın üzerinde gittiğinizi algıladığında bir uyarı çıkıyor ve araba sürerken oyunun oynanmaması gerektiğini söylüyordu. “Yolcuyum” seçeneği seçildiği zaman oyunu oynamaya devam edebiliyordunuz. Ama bu seçeneğin kötüye kullanılması sonucu Niantic bu uyarıdan vazgeçiyor. Yeni gelen güncelleme ile birlikte artık 46 km’nin üzerinde ilerlendiği zaman etrafta hiç Pokemon belirmeyecek ve gidilen mesafe yumurtalar için sayılmayacak. Bu özellik ile sürücülere soft ban uygulanmış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.