Google Maps Sadeleşiyor ve Sosyalleşiyor

Popüler harita hizmeti Google Maps yeni güncellemesi ile daha sade bir görünüme kavuşurken ayrıca yeni eklenen özellik ile daha da sosyalleşecek.

Google son güncelleme ile haritaların daha okunur olmasını ve daha sade görünmesini amaçlıyor. Bu sebeple çok fazla gerekli olmayan bir çok görsel öğeyi ortadan kaldırıyor. Kalkan görsel öğelerin başında cadde çizgileri geliyor. Ayrıca yazılar daha ön plana çıkartılarak okunmasının kolaylaşması sağlanmış.

Google haritaları gösterirken yeni bir renk teması kullanmış. Bu renk teması sade görünüme katkıda bulunurken doğal alanları daha kolay ayırt etmenize olanak sağlamakta. Hastahane ve okul gibi yapıları da daha kolay fark edebiliyorsunuz.

Google Maps’e daha fazla sosyallik katmayı amaçlayan Google “İlgi Alanları” (Areas of Interest” adın da yeni bir özellik eklemiş. Haritayı açtığınız da artık etrafınızdaki etkinliklerden haberdar olabiliyorsunuz. Etkinliklerin olduğu alanlar turuncu renkle gösteriliyor ve bu alanlara yaklaştığınızda daha çok bilgi alabiliyorsunuz.

Bu yenilikler önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan Google Maps uygulamasının güncellemesinde hizmete sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.