Google, Snapchat'e Ortak mı?

Bir çok sosyal medya devinin hedefinde olan Snapchat popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Bir çok sosyal medya uygulaması Snapchat’in filtrelerini kendi uygulamalarında kullanmaya başladı. Özellikle Facebook, Snapchat’in bütün özelliklerini kendi uygulamalarında kullanmaya başladı.

Google sayısız sosyal medya servisi denemesinde aradığını pek bulamadı ama bu kez çok isabetli bir yatırım yapmışa benziyor. Google firmasının bir üst şirketi olan Alphabet’in yatırım şirketi olan Google Capital’in Snapchat’e gizlice yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Haber Alphabet veya Snapchat tarafından açıklanmadı. Sadece dikkatli gözlerin durumu fark etmesi ile ortaya çıktı. CapitalG ismi ile ticari hayatına devam eden Google Capital kendi web sitesinde yatırım yaptığı şirketlerin arasında Snapchat logosu da görüldü.

2013 yılında Google firması Snapchat’i 4 milyar dolara almaya çalışmıştı. Fakat bu teklif geri çevrilmişti. Teklif geri çevrilse bile belli bir oranda ortak olunmasına karşı çıkılmamış anlaşılan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.