Google'dan Kullanıcıları Kızdıracak Google Fotoğraflar Hamlesi

Geçtiğimiz ay, I/O 2017 geliştirici konferansı sırasında Google, Android O‘ya gelecek yeni özellikleri duyurdu ve ayrıca Google Lens‘in sonunda Google Fotoğraflar‘a girmesini sağlayacaklarını açıkladı. Android O hala desteklenen telefonlar için beta durumunda ve Lens özelliği hala yolda iken firma şimdi hem Android hem de iOS için Fotoğraflar uygulamasından sessizce çok kullanışlı bir seçeneği kaldırdı.

Bu özellik kullanıcılara, cihaz şarj olurken yalnızca fotoğraflarını ve videolarını buluta yedekleme olanağı sağlıyordu. Verilerin yedeklenmesinin çok fazla pil ömrü tüketebileceğini göz önüne alındığında, bu son derece yararlı bir özellikti.

En son Google Fotoğraflar güncellemesinde, kullanıcılar “yalnızca şarj olurken” seçeneğinin ayarlar menüsünden kaldırıldığını ve kullanıcıları artık yedeklemelerin herhangi bir zamanda gerçekleşebileceğini kabul etmeye zorlandığını veya el ile yedeklenme yapmak zorunda kaldıklarını fark ettiler.

Bu, bazı kullanıcıların sinir bozabileceği için iyi bir hamle gibi görünmese de, bunun iyi bir nedeni olabilir. Aslında, arama devinin bu konudaki küçük bir açıklaması gerçekten yararlı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.