Google’dan Siri-Katili Dijital Asistan, Google Asistan

Google’ın yeni dijital asistanı Google Asistan ’ı tanıttı. Apple’ın dijital asistanı Siri şu an için en gözde akıllı asistanı, fakat şimdi ona dişli bir rakip çıktı. Google’ın yapay zekalı asistanı tam bir Siri katili olarak geliyor.

Yeni asistanın daha önce Google I/O 2016 etkinliğinde ilk tanıtımı yapılmıştı. Fakat San Francisco’da düzenlenen etkinlikte yeni dijital asistan bütün özellikleri ile karşımıza çıktı. Yapay zekalı sistemlerin çabuk öğrenme yetenekleri sayesinde Google’ın yeni dijital asistanı artık sadece soru-cevap desteği sunmuyor. Artık Siri gibi kullanıcı ile iletişim haline giriyor. Örnek olarak bir filmi merak ettiğinizde asistana “a filmi nasıl?” diye soruyorsunuz, asistan size hemen film hakkındaki eleştirileri ve puanları bilginize sunuyor. “Yönetmeni kim?” diye sorduğunuz zaman asistan halen o filmden bahsettiğinizi anlayıp size filmin yönetmenini söylüyor.

Google’ın asistanı artık sadece sorduğunuz soruların cevaplarını Google üzerinden arama yaparak cevaplarını size sunmuyor. Artık gerçekten bir asistanınız gibi size cevap verecek ve sürekli olarak zevklerinizi, ilgi alanlarınızı öğrenerek sorularınıza daha uygun cevaplar verebilecek.

https://youtu.be/aQ6FqID88jA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.