Mozilla'nın Güvenlik Odaklı Tarayıcısı Firefox Focus Android Platformuna Geldi

Kasım ayında Mozilla, “hızlı, basit ve her zaman özel olacak şekilde tasarlanmış” bir mobil web tarayıcısı olan Firefox Focus‘u tanıttı. Geçen sene yalnızca iPhone’lar ve iPad’ler için başlatıldı, ancak bugün Mozilla Firefox Focus’u Android cihazlarına da getiriyor.

“Bugün iPhone ve iPad sürümü gibi”, “Android uygulaması sekmelerden ve diğer görsel dağınıklıktan yoksun ve oturumlarınızı silmek basit bir dokunma kadar kolay” denildi. Uygulama ayrıca, reklam izleyicilerini engelliyor; çünkü davranışlarınızı yalnızca sizin bilginiz olmadan izlemekle kalmıyor, aynı zamanda web’i mobil cihazınız üzerinde yavaşlatıyor “diye ekledi Mozilla.

Mozilla‘nın Android’deki Firefox Focus ürününün piyasaya sürülmesi için şu özelliklerin tarayıcıya eklendiğini açıkladı:

  • Reklam İzleme Sayacı – Meraklılar için, uygulama kullanırken site başına engellenen reklam sayısını listelemek için bir sayaç bulunmakta.
  • İzleyici Engelleyicisini Devre Dışı Bırakma – Doğru yüklenmeyen siteler için, izci engelleyiciyi hızla ilgilenecek ve bıraktığınız yere geri dönmek için devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Bildirim Hatırlatıcı – Focus arka planda çalışırken size bir bildirim göndererek hatırlatacak ve göz atma geçmişinizi silmek için kolayca dokunabiliceksiniz.

Mozilla, Focus’un “mükemmel bir varsayılan tarayıcı deneyimi” sağlayacağını iddia ediyor: Hem özel sekmeleri hem de reklam blokajını gerektiği gibi devre dışı bırakma becerisini desteklediğimizden, yalnızca bir makaleyi izlenmeksizin okumak istediğinizde harika çalıştığını belirtiyor.

Aşağıdaki videoda, Android için Firefox Focus’la ilgili daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.