Signal Masaüstüne Geldi

Matt Green, Bruce Scheier gibi güvenlik uzmanlarının hatta bizzat Edward Snowden’in övgüyle bahsettiği sohbet uygulaması Signal masaüstüne geldi. Uygulama uzun bir süredir iOS ve Android platformlarında mevcuttu.

Uygulamanın kriptografi altyapısı Facebook Messenger ve WhatsApp tarafından kullanılmakta. Aslında masaüstü desteği Android kullanıcıları için geçtiğimiz Nisan ayında duyurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde masaüstü desteği iOS platformu içinde sunuldu.

Şifreli sohbet uygulamaları masaüstü desteği sunduğunda genellikle güvenlik açısından bazı zafiyetler yaşanıyordu. Fakat uygulamanın yetkilileri Signal’de bulunan kimlik anahtarının masaüstü versiyonunda da olduğunu böylece platform değişikliklerinde güvenlik konusunda bir zafiyet bulunmadığını açıkladılar.

iOS platformunda bulunan kullanıcıların masaüstü versiyonunu kullanabilmek için öncelikle uygulamayı güncellemeleri gerekiyor. Daha sonra signal.org/desktop adresinden masaüstü versiyonunu indirip çıkan QR kodunu mobil uygulama ile okutmaları yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.