Telegram Yeni Özellikleri ile Geliyor

Artık hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen mesajlaşma uygulamalarının arasında kendine yer bulmaya çalışan Telegram kullanıcı kitlesini kaybetmemek için yeni özelliklerini duyurdu.

Benzer içerikler

Telegram Hacklendi, Kullanıcıların Telefon Bilgileri Çalındı

Telegram CEO’su Pavel Durov tarafından yapılan açıklamada firmanın kullanıcılardan talepleri göz ardı etmediğini ve yakında özel tema ve sesli arama özelliklerini uygulamaya dahil edeceklerini söyledi. Açıkcası Facebook Messenger, WhatsApp, WeChat gibi ciddi rakipleri sesli ve görüntü arama özelliklerini çoktan kullanıcılarına sunmuşken Telegram firması bu konuda oldukça geç kalmıştı. Aslında 2015 yılında firma tarafından atılmış bir tweette bu teknolojileri çoktan geliştirdiğini fakat öncelik olarak görmediğini ifade etmişti.

Mesajlaşma uygulamasının masaüstü sürümünde özel temalar özelliğini yakın zamanda kazanmıştı. Tema ve sesli arama özelliğinin mobil uygulamasına ne zaman geleceği şimdilik belli değil. Ama masaüstü sürümüne geldikten sonra mobil sürümüne yakın zamanda geleceğini düşünebiliriz. Ayrıca uygulamanın 3.16 versiyonunun beta sürümünde gizli arama işlevinin sunulduğunu ve özelliğin yakın zamanda normal sürümlere geleceği de söylentiler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.