Güney Koreli teknoloji devi Samsung dünyanın ilk kablosuz kulakiçi kulaklığı olan Gear Icon X‘i tanıttı. Kulaklık şık tasarımıyla dikkat çekiyor ve spor tutkunlarının ilgisini çekeceğe benziyor.

Benzer içerikler

Samsung Mobil Bölümünün Şefi Onayladı Galaxy Note 8 Ağutos Ayında Geliyor

Qualcomm Dünyanın İlk 5G Modemini Duyurdu

Samsung’dan 5G Atağı!

İvme ölçer ve kalp ritmi sensörüyle gelen kulaklık S Health uygulaması ile iletişim kurup katedilen mesafeyi, hızı, süreyi ve kalp ritmini uygulamaya gönderiyor.

Bluetooth 4.1 teknolojisiyle gelen kulaklık Android 4.1 üzeri ve 1.5 GB Ram‘e sahip tüm cihazlarla iletişim kurabiliyor. Üzerinde 4 GB depolama alanı bulunduran kulaklık böylece yaklaşık 1000 adet MP3‘ü saklama imkanı sunuyor.

Kulaklık kulağa takıldığı anda aktif hale geliyor ve telefonunuza gelen çağrıları cevaplama imkanı sunuyor. Kulaklığın arka kısmında dinlediğiniz müziği kontrol edebildiğiniz kapasitif bir dokunmatik alan mevcut.

Kulaklık gücünü üzerinde gelen 47 mAh pilden alıyor ama yanında 315 mAh güç saylayan bir de kılıf bulunmakta. Kulaklık üzerinde bulunan müzikleri dinlediğiniz kulaklığın pili 1.5 saat dayanırken, telefon üzerinde müzik dinlenmesi halinde bu 3.5 saate kadar uzayabiliyor.

Siyah, beyaz ve mavi renklerde satışa çıkacak olan Gear Icon X‘in satış fiyatı 199 dolar olacak ve 2016 yılının 3. çeyreğinde satışına başlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.