Samsung Harman ’ı Satın Alacağını Duyurdu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ABD merkezli ses firması Harman ’ı satın alacağını duyurdu. Harman firması ses sektörünün önemli firmalarından, profesyonel ve hi-fi ses ürünleri satmakta. Bünyesinde Harman Kardon, Mark Levinson, JBL ve AKG Acoustics markalarını barındırmakta.

Benzer içerikler

Galaxy S8 de Harman Olacak mı?

Samsung firmasının en büyük satın alması olacak olan bu alımda teknoloji devi muhtemelen Harman’ın bağlantılı otomobil teknolojileri ile ilgili. Son yapılan açıklamada Harman’ın teknolojisi 30 milyondan fazla otomobilde kullanılmakta. Samsung’un bu alım sayesinde Apple Car Play ve Android Auto ile rekabet etmesini sağlayacak. 2015 yılının sonuna kadar Apple Car Play ve Android Auto ile rekabet edecek bir ürünü bulunmayan firma telefonları için özel bir otomobil modu olan Car Mode for Galaxy’i duyurmuştu. Bu satın alım ile birlikte Samsung’un bu alanda ciddi adımlar atacağı konuşulmakta. Tabii firmanın gelecek akıllı telefon modellerinde Harman Kardon hoparlörlerini de kullanması olası.

8 milyar dolarlık bu satın alım ile birlikte Harman firmasının Samsung’un bir iştiraki olarak tek başına faaliyetlerini sürdüreceği açıklandı. Satış işleminin 2017 yılı ortasına doğru tamamlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.