Samsung iPhone için OLED Ekrana Yatırım Yapıyor

Haber başlığı sizi şaşırtabilir. Samsung neden iPhone için OLED ekrana yatırım yapsın? Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan iPhone modellerinde Apple‘ın LCD teknolojisinden vazgeçip OLED teknolojisini kullanacağı uzun süredir konuşuluyordu.

Benzer içerikler

iPhone X’e alternatif olarak satın alabileceğiniz 3 telefon

Samsung Galaxy S8 ile Kötü İzleri Silmeyi Planlıyor

Samsung’tan Yeni Parmak İzi Okuyucu Patenti

Amerikalılar iPhone dan Vazgeçti

Galaxy S8 Ön Kamerası ‘Smart AF’ Özelliği ile Geliyor

İşte Güney Koreli teknoloji devi burada devreye giriyor. Nikkei Asian‘ın verdiği habere göre Samsung önümüzdeki yıl Apple‘ın iPhone modellerinde kullanması için 100 milyon adet 5.5 inç OLED panel sevkiyatı yapacağını açıklıyor.

Samsung, OLED teknolojini geliştirmek için sürekli yatırımlar yaptığı zaten bilinen bir gerçek. Fakat teknoloji devi bu teknoloji için ne kadar bir bütçe ayırdı?

Yine Nikkei Asian‘ın verdiği bilgiye göre Samsung OLED teknolojisine 6.8 milyar dolarlık yatırım yapıyor. Yıl başına kadar 200 milyon OLED panel üretmeyi planlayan Samsung böylece geçen yıla göre panel üretimini %50 arttırmış oluyor.

Gelecek yıl tanıtılacak olan iPhone modellerinde sadece Samsung OLED ekranı desteği sağlamayacak. LG Display ve JDI‘ında destek sağlayacağı konuşuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.