Ses Aktarım Standartı USB Tip-C İçin Tanımlandı

Artık bütün akıllı cihazlarda ve bilgisayarlarda bağlantı standartı olmaya başlayan USB Tip-C için ses aktarım standartı tanımlandı.

Mobil cihazlarda ve bilgisayarlarda uzun yıllar ses aktarımı için 3.5mm kulaklık girişi kullanıldı. Fakat bu Apple’ın iPhone telefonlarda kulaklık girişini kaldırarak onun yerine ses aktarımı için Lightning girişini kullanmasıyla her şey değişti. Intel firması Tip-C üzerinden ses aktarımına destek vereceğini açıkladı. USB Audio Device Class 3.0 olarak tanımlanan standart USB bağlantıları üzerinden yapılacak tüm ses aktarımlarını kapsıyor.

Farklı ses yongaları kullanılarak 3.5mm kulaklık girişinden yüksek kalitede ses alabilmek mümkün fakat Tip-C üzerindeki imkanlar ve yapılabilecekler daha fazla. Sanal gerçeklik gözlüğü Tip-C üzerinden bağlandığı zaman video ve ses aktarımı aynı bağlantı üzerinden yapılabilecek. Böylece ses için ayrı bir bağlantıya ihtiyaç duyulmayacak.

Fakat tabi her şey müzik dinlerken cihazı şarj etmek istenmesiyle bozuluyor. Fakat çift USB girişli cihazlarla bu sorunda çözülebilir gibi duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.