Steve Wozniak iPhone 7’nin Kulaklık Anlayışını Beğenmedi

Steve Wozniak, Steve Jobs ile birlikte Apple’ı kurmuş ama her ne kadar kurucusu olsa da Apple şirketini eleştirmekten geri kalmamıştır. Apple bir çok politikasını eleştiren Wozniak bu kez iPhone 7 modelinin kulaklık anlayışını eleştirdi.

Wozniak yaptığı eleştiride 3.5 milimetre kulaklık girişinin yeni modelde olmamasının önemli bir eksiklik olduğunu belirtti. Kablosuz kulaklıkları kullanmayı sevmediğini belirten Wozniak özellikle bluetooth bağlantısının ses kalitesinin çok kötü olduğunu belirtti. Wozniak kendisi için özel üretilmiş kablolu bir kulaklığa sahip. Kulaklıklarından vazgeçmeyeceğini belirten Wozniak kendisi gibi kablolu kulaklık kullanan kişilerin iPhone 7 modeli ile hayal kırıklığına uğrayacağını dile getirdi.

Ama Wozniak kablosuz kulaklık konusuna tamamıyla karşı değil. Özellikle Bluetooth 2 gibi bir teknolojinin geliştirilip ses kalitesi konusunda iyileştirilme yapılması halinde kablosuz kulaklık kullanmayı tercih edebileceğini açıkladı. USB teknolojisinin yeni modeli USB-C girişine de değinen Steve Wozniak ses konusunda geleceğin USB-C girişinde olduğunu ve Apple’ın bunu dikkate alması gerektiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.