Evler İçin Güneş Paneli Çözümleri Tesla ’dan Geldi 2

Solar City ve Tesla firmalarının birleşmesiyle uğraşan Elon Musk bir toplantı sırasında bir ay önce duyurduğu güneş enerjisi panelli çatı kiremitlerinin fiyatını konusunda ipucu verdi.

Güneş enerjisi kiremitleri bir ay önce tanıtılmasına karşın evini güneş enerjisi kiremitleri ile kaplamak isteyen bir kişinin ne kadar maliyete kaplayabileceği bilinmemekteydi.

Elon Musk maliyet konusunda “%100 isabetli bir rakam veremem ancak bir çatıyı güneş enerjisi kremitleri ile kaplamanın, normal bir çatı kaplamasından daha ucuza geleceğini söyleyebilirim,” şeklinde açıklama yaptı. Bu ifade konuya olan ilgiyi arttırdı.

Normal kiremitler yerine güneş enerjisi kiremitleri kullanmanın maliyetinin düşük olması sebebiyle ileride her evin çatısının minik bir santrale dönüşmesi içten bile değil. Bu çevreyi kirleten yakıtlar yerine temiz enerjinin kullanılmasının artması demek. Elektrikli otomobil sahibi olan ev sahiplerinin otomobillerinin ihtiyacı olan enerjiyi çatılarından elde edebilirler. Böylece elektrikli otomobillerin kullanım oranı da artacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.