Tesla Lityum-iyon Pil Uzmanını Transfer Etti 1

Çıkardığı yeni otomobil Model 3‘e gösterilen yoğun ilgiden dolayı Tesla Motors daha iyi hizmet sunabilmek için Kanada’dan Lityum-iyon pil uzmanı transfer etti.

Kanada‘nın Nova Scotia eyaletindeki Dalhoise Üniversitesi‘nden pil teknolojileri üzerine uzman olan Jeff Dahn Tesla Motors ile anlaştı.

Lityumiyon pil uzmani Dahn Teslaya transfer oluyor84731 2 Tesla Lityum iyon Pil Uzmanını Transfer Etti Teknoloji  tesla motors tesla model 3 tesla pil teknolojileri pil kapasitesi lityum iyon
Jeff Dahn Tesla Motors’a Transfer Oldu.

Tesla Motors‘un zaten yüksek teknolojiye sahip pillerini daha geliştirmek için anlaştığı Jeff Dahn pillerin performansını arttırmak için elinden ne geliyorsa yapacağını belirtti. Hedeflerinin açık olduğunu, yüksek enerji yoğunluklu, uzun ömürlü ve düşük maliyetli pil çözümleri konusunda akla yatan her çözümü deneyeceklerini belirten Dahn, Tesla Motors‘da 8 Haziran‘da işe başlayacak.

İşin ilginç bir yönü ise Dahn‘ın üzerinde çalıştığı pil teknolojisinin Tesla’nın şu anda kullandığı teknolojiden tamamen farklı olması. Bu Tesla’nın ileride pil teknolojisinde değişiklikler yapabileceğinin göstergesi olabilir.

Tesla, Model 3‘e gösterilen yoğun ilgiden dolayı şurada verdiğimiz haberde yazıldığı gibi devreye sokacağı dev pil üretim tesisinin açılışını da erkene almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.