Tesla Pil Üretim Tesisinin Açılışını Erkene Aldı 2

Tesla Motors 31 Mart’ta Model 3 isimli yeni otomobil modelini tanıtmıştı. Firma ayrıca Amerika’nın Nevada eyaletinde ürettiği otomobillerin pillerini üretebilmek için bir pil üretim fabrikası açmak için çalışmalara başlamıştı.

Benzer içerikler

Evler İçin Güneş Paneli Çözümleri Tesla ’dan Geldi

Tesla Lityum-iyon Pil Uzmanını Transfer Etti

Tesla Model 3 Tanıtıldı: Hem Elektrikli, Hem Hızlı

Güneş Enerjisinden Güç Alan Ada Tau

section initial touch Tesla Pil Üretim Tesisinin Açılışını Erkene Aldı Teknoloji  tesla pil üretim tesisi tesla motors tesla model 3 tesla gigafactory tesla
Tesla Model 3

Model 3‘e 1 ayda 400.000’den fazla ön sipariş gelmesi firmanın planlarının değişmesine sebep oldu. Gigafactory isimli pil üretim tesisinin açılış tarihi öne çekildi. Daha önce 2017 yılı içerisinde açılması planlanan tesisin ilk etabının 29 Temmuz‘da üretime gireceği açıklandı.

Dünyanın en önemli pil üretim fabrikası olarak anılan Gigafactory dünyanın en çevreci fabrikalarından biri olacak. Fabrika içinde kullanılcak enerjinin tamamını fabrika çatısını tamamiyle kaplayan güneş panellerinden sağlıyor. Ayrıca fabrika bünyesinde bulunan geri dönüşüm tesisi sayesinde çevreye hiç bir zarar vermeden çalışması bekleniyor.

2020 yılına kadar 35 GWh‘lik üretim hedefiyle açılacak olan pil üretim tesisi bugüne kadar üretilen tüm lityum iyon pillerden daha fazla enerji üretecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.