Twitter’da QR Kod Dönemi

Popüler sosyal ağlardan olan Twitter, QR kod dönemini başlattı. Diğer sosyal ağlardan geri kalmamak için sürekli kendini yenileyen Twitter yeni özellikleri kullanıcılarına sunmaya devam ediyor.

Uygulamada bulunan QR kod aynı Snap kod mantığı ile çalışmakta. Artık her kullanıcı kendi profilinin QR kodunu oluşturabilecek. Böylece kullanıcılar takipçilerinin kendi profillerini hızlıca bulmasını sağlayabilecek. Aynı şekilde diğer kullanıcıların profillerini de hızlı bir şekilde bulabilecek.

QR kodlarını Android kullanıcıları profil sayfalarında bulunan (…) ikonuna basarak veya soldan açılan menüden, iOS kullanıcıları ise profil üzerinden bulabilecekler. Twitter kullanıcıları eğer web siteleri varsa profil QR kodlarını web sitelerinde paylaşarak kullanıcılarının hızlıca profil sayfalarını bulmalarını sağlayacak. Web sitelerinde bulunan QR kodlarını mobil cihazlarından okutan kullanıcılar o kişinin profil sayfasına ulaşabilecek.

Twitter bu yeni özelliği kullanıcılarına sundu ve kullanıcıların bu özelliğe ne kadar ilgi göstereceklerini bize zaman gösterecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.