WhatsApp'tan Yeni Mention Özelliği

Dünyanın en çok kullanılan mesajlama uygulaması WhatsApp‘da grup konuşmalarında çoğu zaman karmaşıklıklar oluyordu. Kimin kiminle konuştuğu bir türlü anlaşılmıyor, gruptaki konuşmaları bir an kaçırdığınızda konudan kopmanız işten bile olmuyordu.

WhatsApp bu konudaki şikayetlere kulak vermiş olacak ki yeni güncellemesi ile grup konuşmalarına bir düzen getirmeyi amaçlıyor. Mikroblog uygulaması Twitter‘da bulunan mention özelliği yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp uygulamasına da geliyor.

Twitter‘daki gibi kullanılan özellik mesajı kime gönderecekseniz adının önüne “@” işaretinin konulması ile devreye giriyor. “@” işareti ile ismi yazılan kişiye kendisine yönelik bir mesaj geldiği yönünde uyarı geliyor ve bu şekilde o kişi kendisi hakkında olan konuşmaları kaçırmıyor.

Yeni güncelleme ile ayrıca gruba fazla kişi eklenmek istendiğinde ortaya çıkan zorluklar da giderilmeye çalışılmış. WhatsApp her gruba ait davetiye linki oluşturuyor. Bu linki arkadaşlarınızla paylaştığınızda linke tıklayan kişiler gruba otomatikman dahil oluyor.

Şu an için bu özellikler uygulamanın beta sürümünde yer alıyor. Tam sürümün ne zaman çıkacağı ise şu an belirsizliğini korumakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.