Windows 10 Cloud, Windows Insider Preview 15019 Sürümünde Gözüktü 1

Bu haftanın başlarında, Microsoft‘un “modern bilgisayar dünyası için hafif bir Windows sürümü” olması amaçlanan bir “Bulut Kabuğu” üzerinde çalıştığı keşfedildi. Şimdi, Windows 10 Cloud SKU‘ya ait izler, en son Windows 10 Insider Preview 15019 sürümünde göründü.

İlk kez Petri sitesi tarafından fark edilen referans, Ürün Anahtarı Yapılandırma Okuyucu adlı bir üçüncü parti uygulama kullanılarak okunabilen Pkeyconfig.xrm-ms‘de bulundu.

1485639637 windows could hero story Windows 10 Cloud, Windows Insider Preview 15019 Sürümünde Gözüktü Teknoloji  windows bulut windows 10 cloud windows 10 bulut Windows 10 Windows microsoft

Resimde üç sürüm olduğunu görüyoruz: Cloud OEM, Cloud Retail ve CloudN.  Bulut kabuğunun perakende bir versiyonu bulunduğu, yalnızca bu Windows 10 Bulutunun satın alınan bilgisayarlarda bulunabileceğini değil, aynı zamanda satın alabileceğini de ima ediyor gibi görünüyor.

Tabii ki, Microsoft resmi olarak resmen açıklayana kadar hiçbir şey belli değil. Windows 10 Cloud belki de gerçek dünyada hiç görünmeyebilir. Bir noktada Windows 10 RT‘ye de referanslar olduğunu unutmamak gerek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.