Windows 10 Insider Sürümleri Neden Durduruldu?

Microsoft Windows 10 işletim sistemi için yayınladığı Insider Sürümlerinin yayınlanmasını radikal bir karar alarak durdurdu. Insider üyelerinin yeni bir mimariye ne zaman kavuşabilecekleri şu an için belli değil.

Benzer içerikler

Windows 10 Cloud, Windows Insider Preview 15019 Sürümünde Gözüktü

Windows 10 Cloud, Windows RT Hatıralarını Geri Getiriyor

Windows 10 Güncellenmeye Devam Edecek

Microsoft’un bu sürümlerini durdurma nedeni firmanın yeni geliştirdiği Unified Update Platform’una (UUP) Insider mimarilerini dahil etmek. Yeni oluşturulan bu platform sayesinde kullanıcılar bundan sonra yapılan güncellemelerde sadece son güncellemede değişen kodları indirip güncellemeyi yükleyecek. Böylece bütün bir güncelleme yüklemektense daha az boyutlu bir güncelleme indirilecek. Bu yüzde 35’lik bir tasarrufun sağlanacağı belirtiliyor.

Bundan böyle Windows 10 için bir güncelleme yayınlandığında işletim sistemi gelen güncellemede bulunan dosyaları inceleyecek kendinde bulunan mevcut dosyalarla karşılaştıracak ve sadece gerekli olan dosyaları indirerek yükleyecek. Bu kullanıcılar içinde pratik bir süreç olacak. Ayrıca SSD kullanan ve yer sıkıntısı çeken kullanıcılar için de güncellemelerin az yer kaplaması büyük fayda sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.