Windows 10 Ön Yüklü Yazılımlardan Kurtuluyor!

Microsoft firması Windows 10‘a sunacağı büyük güncelleme ile kullanıcıların ön yüklü yazılımlardan (Bloatware‘lerden) kurtulmasını sağlayacak.

Benzer içerikler

Redstone 3 Artık Windows 10 Fall Creators Update Olarak Bilinecek

Windows 10 İşletim Sisteminin Hangi Versiyonunu Kullanıyorsunuz?

Bilgisayarınızın Sıcaklığını Kontrol Edebileceğiniz 3 Uygulama

Windows 10 Creators Güncellemesini Nasıl Alırsınız?

Project Scorpio 1080p Televizyonlarda Bile Çok İyi Grafikler Sunacak

Ön yüklü yazılımlar çoğu zaman gerçekten rahatsızlık verici olabiliyor ve aynı zamanda güvenlik zafiyeti de oluşturabiliyor. Microsoft bu konuda bir adım atmaya karar verdi ve Windows 10 beta güncellemesinde sunduğu bir ayarla bu sorunu çözdü. En yeni Windows 10 beta güncellemesinde gelen yenileme aracı seçeneği Windows’un temiz bir sürümünün yüklenebilmesini sağlıyor.

Daha önce yenileme aracında “Yenileme ve Yeniden Başlatma” seçenekleri bulunmakta. Fakat bu yeni sunulan seçenek ile sistem resetleniyor ve Microsoft’a ait olmayan bütün uygulamalardan kurtuluyorsunuz. Söz konusu bu aracı kullandığınızda 3 GB boyutundaki bir Windows kopyası internetten güvenli bir biçimde indirilerek işlem gerçekleştiriliyor.

Bu seçeneği kullandığında fotoğraflar, belgeler ve müzik dosyaları gibi kişisel verilerin korunması ve kaldırılması konusunda kullanıcıya seçenek sunulacağı açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.