Windows XP'ye Bir Engelleme Daha 1

Windows XP işletim sistemi Microsoft’un çıkardığı efsane işletim sistemi olarak bilinmekte. Zamanında oldukça popüler olan işletim sistemi artık Microsoft tarafından desteklenmemekte. İşletim sistemi artık diğer firmalar tarafından da desteklenmemeye başladı.

Google firması Windows XP işletim sistemine Chrome güncellemesi vermeyeceğini açıklayarak desteğini çekmişti. Fakat görünüşe göre Google sadece Chrome güncelleme desteğini keserek yetinmeyecek. Firma Windows XP ve Vista işletim sistemi kullanan kullanıcılara mail servisi ambargosu uygulayacak. Eski Chrome sürümlerini kullanmaya devam eden XP ve Vista kullanıcıları 11 Nisan itibariyle Gmail servisini kullanamayacaklar.

gmail pixel 1 1170x644 Windows XP'ye Bir Engelleme Daha Teknoloji  windows xp gmail windows xp window vista microsoft Google gmail chrome

Google firmasının bu tavrı güvenlik analistleri tarafından oldukça olumlu karşılandı. Bu karar sonrasında Chrome 53 ve daha eski sürüm kullanan kullanıcılar Gmail’e erişmeye çalıştığında uyarı mesajı ile karşılaşacaklar. 2017 yılı Aralık ayından sonra da Gmail’e erişemeyecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.