2016 E3 fuarında Microsoft tarafından açıklanan “Play Anywhere” için çıkış tarihi belli oldu. Play Anywhere sayesinde Xbox One oyun konsolunda oynadığınız oyunları hiç bir ek ücret ödemeden Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda oynayabileceksiniz.

Bu imkana 13 Eylül 2016 tarihinden sonra kavuşabileceksiniz.

play anywhere Xbox Play Anywhere Özelliği Yakında Çıkıyor Teknoloji  Xbox Play Anywhere Windows Xbox Play Anywhere PC Xbox Play Anywhere xbox one ve pc ortak oyunları Xbox One PC Xbox One xbox Windows 10 Anniversary Windows 10 We Happy Few Scalebound ReCore microsoft Halo Wars 2 Gears of War 4 Forza Horizan 3

Microsoft uzun süredir Xbox ve PC platformlarını bir araya getirmeye çalışıyordu. Bunu da Windows 10 işletim sistemi ile başardılar. Artık Xbox oyun konsolunda oynadığınız bir oyunu kayıt edip, Windows 10 yüklü bilgisayarınızda kayıt ettiğiniz yerden devam edebileceksiniz.

Oyunlardaki eklentiler, içerikler ve güncellemeler her iki sistemde de geçerli olacak. Yalnız sistem aynı anda hem PC’de hem de Xbox’ta oturum açmanızı engelliyor.

Sistemi destekleyen oyun sayısı şu an için oldukça az. Destekleyen oyun listesi şu şekilde;

– Gears of War 4
– Forza Horizon 3
– ReCore
– Sea of Thieves
– Halo Wars 2
– Scalebound
– Killer Instinct Season 3
– State of Decay 2
– Ark: Survival Evolved
– Cuphead
– We Happy Few
– Crackdown 3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.