YouTube Bütün Televizyonları ve Kablolu Ağları Geride Bıraktı 2

Son yayınlanan raporlara göre kablolu TV giderek modasını kaybediyor ve YouTube, sadece mobil kısımda bile kablolu ağları geride bıraktı. Yapılan son araştırmaya göre, YouTube giderek büyüyor ve online video pazarında rekabeti yükseltiyor.

youtube izlenme istatistikleri YouTube Bütün Televizyonları ve Kablolu Ağları Geride Bıraktı Teknoloji  youtube istatistikleri youtube televizyon kanalları kablolu televizyon

Araştırma firmalarına göre, YouTube 18-34 ve 18-49 yaş arasındaki kitleye giderek daha da erişiyor. Diğer televizyon ağları veya kablolu yayınlar ise bu kadar ileride değil. Üstelik YouTube, bu başarıyı sadece mobil platform üzerinde sağlıyor.

Ayrıca YouTube kullanıcıları, siteye sadece telefon ve tabletlerinde girmiyor, aynı zamanda video tecrübesini oturma odalarına da taşıyorlar. 18-49 yaş arası kitle, Google’ın sahibi olduğu YouTube’u televizyonlarına bağlayarak da kullanıyor. YouTube’un markalarla da ciddi bir bağı olduğu sır değil. Pek çok üretici, kar elde etmek amaçlı YouTube üzerinden sponsorluk ve reklam veriyor.

Müşterilerin de bu konuda bir sorunu yok ve yüzde 74’lük kitle, markaların kanallarını haftalık olarak YouTube’da izliyor. Hatta yüzde 63’ü de izledikleri marka videolarından sonra, ürün almak gibi eylemlere geçiyor.

Dolayısıyla, televizyon çağı yavaş yavaş kapanıyor ve YouTube devrine geçiyoruz diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.