Türkiye'nin Ünlü İsimlerinin Gerçek İsim ve Soy İsimleri 7

Çoğu ünlü kişi ünlüler dünyasında gerçek adını kullanmıyor. Özellikle yıllardır tanınan ünlüler sahne isimleri ile biliniyor. Listemizde yer alan ünlülerin gerçek isimlerini öğrenince oldukça şaşıracaksınız.
Türkiye’nin ünlü isimleri genelde kendi isimleri kafiyeli yada akılda kalıcı olmadığı için sahne isimlerini kullanmayı tercih ediyor. Şarkıcılar, komedyenler, oyuncular ve son zamanların ünlü youtuberları kendi isimleri yerine daha akılda kalıcı ve kafiyeli isimler ile ünlüler dünyasında ön plana çıkıyor. Geçmişten gelen bir gelenek gibi halen sürdürülen isim değiştirme furyasına en son katılan bilindik isim Danla Bilic olmuştu. Duyunca şaşıracağınız Türkiye’nin en ünlü isimlerinin gerçek kimlik isim ve soy isimleri;

Okan Bayülgen

Bir dönem gece sunduğu televizyon programları ile oldukça adından söz ettiren, programına katılan ünlüleri genelde yermesi ile bilinen ve bir süredir ortalıklarda olmayan sunucu komedyen Okan Bayülgen’in gerçek ismi Kaan Okan Görgün olarak kimlikte geçmektedir.

okan bayülgen

Burcu Esmersoy

Türkiye’nin en güzel ve başarılı sunucularından biri olan Burcu Esmersoy’un gerçek ismi hemen hemen aynı fakat ilk ismi eksik. Kamile Burcu Esmersoy güzel sunucunun kimlikte geçen gerçek ismi olarak biliniyor.

burcu esmersoy

Teoman

Müziğe sürekli ara verip tekrar dönmeleri ile meşhur olan Türk rock müziğinin en sevilen isimlerinden biri olan ve her şarkısı ile dinleyenleri mest eden ünlü isim Teoman’ın gerçek ismi ise Fazıl Teoman Yakupoğlu’dur.

teoman

Sezen Aksu

Sahnelerin minik serçesi, sesi ile herkesi mest eden Türkiye2nin en iyi şarkıcılarından biri olan Sezen Aksu’nun gerçek ismi kimlikte Fatma Sezen Yıldırım olarak geçmektedir. Eski yıllarda sahnelerde akılda kalıcı ve kafiyeli isimler seçildiği için soy isim ve ilk ismi kullanılmamış.

sezen aksu

Şener Şen

Yelişçam’ın unutulmaz başarılı isimlerinden biri olan ve halen izlediğimiz her filminde kendine hayran bırakan müthiş oyuncu Şener Şen’in gerçek ismi ise Ali Haydar Şen olarak biliniyor. Ali Haydar isimleri kullanılmayarak soy isimle uyumlu olması için Şener ismi kullanılmış.

şener şen

Nuri Alço

Türk sinemasının gazozuna ilaç atan ismi olarak bilinen başarılı oyunculardan Nuri Alço’nun gerçek kimlik ismi Nureddin İbrahimov olarak biliniyor.

nuri alço

Diğer ünlü isimleri ise şöyle;
Seda Sayan – Aysel Gülaçar
Danla Bilic – Neslihan Damla Akdemir
Petek Dinçöz – Diğdem Ezgü
Cüneyt Arkın – Fahrettin Cüreklibatur
Alişan – Serkan Burak Tektaş
Banu Alkan – Liz Remka Rebronja

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here