Karşılaştığım hatalarWordpress

“WordPress wp-admin https redirect” sorununun çözümü! Yeniden yönlendirme problemi!

Wordpress sitelerinizi https yani SSL moduna geçirdiğinizde wp-admin sayfasına girişde problemler yaşamanız olası. Böyle durumlarda yeniden yönlendirme (redirect loop) problemi ortaya çıkabilir ve tarayıcınız hata vererek wp-admin’e girişinizi engeller, çünkü yönlendirmeler yüzünden son sayfaya birtürlü ulaşılamaz. Bunun çözümü çok basit konunun devamındakileri uygulamanız yeterli olacaktır.

İlk adım olarak wp-config.php dosyasını düzenlemek üzere açalım, sonrasında en üste aşağıdaki kodları ekleyip kaydedelim (<?php den sonra):

/** Kuaza.com wordpress SSL */  
define('FORCE_SSL_ADMIN', true);  
// in some setups HTTP_X_FORWARDED_PROTO might contain  
// a comma-separated list e.g. http,https  
// so check for https existence  
if ( (strpos($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_PROTO'], 'https') !== false) || (isset($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_PORT'] ) && ( '443' == $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_PORT'] ))
    || (isset($_SERVER['HTTP_CF_VISITOR']) && $_SERVER['HTTP_CF_VISITOR'] == '{"scheme":"https"}')) {
    $_SERVER['HTTPS'] = 'on';
}

Yukarıdaki kodlara ekleme yaptım arkadaşlar, cloudflare kullanan siteler de de https redirect probleminden kurtulacaksınız.

Bu kadar :)

Yoluyla
wordpress.stackexchange.com

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu