Sosyal medya

Facebook üzerinden canlı yayın nasıl yapılır?

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, her uygulamanın alternatifi de doğal olarak artıyor. Bunun en güzel örneklerinden birisi de günümüzde hızla yayılan canlı yayın uygulamaları. Periscope ile en üst zirveleri gören canlı yayın uygulamaları, bunun ardından birçok alternatif üreterek adeta canlı yayın çöplüğüne döndü. Fakat büyük sosyal mecraların bu işi kendi tekeline almak istemesi, ortaya daha kaliteli yapılar çıkarmadı değil. Örnek verecek olursak Facebook geliştirdiği canlı yayın sistemi ile büyük bir kitleyi kendine çekmiş durumdan. Gelin Facebook üzerinden nasıl canlı yayın yapılır hep birlikte görelim.

İlk olarak Facebook uygulamamızı açıp “Durumu güncelle” butonuna tıklıyoruz. Profilimizde canlı yayın aktif ise “Yeni! Canlı video gönder kaydet” butonuna basarak son adıma geçiyoruz. Son adımda ise yayınınızın kimlere hitap ettiğini ve canlı yayın açıklaması girerek yayını başlatabiliyorsunuz.

Eğer canlı yayın sizde aktif görünmüyorsa kullandığınız donanım yeterli değil demektir. Şuanda bir çok akıllı cep telefonundaki facebook uygulaması üzerinden canlı yayın yapabiliyorsunuz. Ancak bu durum masaüstü yada dizüstü bilgisayarlarda aynı olmayabilir. Yinede app yada uygulama çalıştıran bilgisayarlarda facebook uygulamasını kurarak Facebook’un canlı video özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu