Sosyal medya

Sosyal medyanın insan ilişkileri üzerindeki etkisi

Günümüzde sosyal medyayı kullanmayan insan bulmak neredeyse imkansız. Hitap ettiği kitle bu kadar fazlayken etkilerini araştırmamak büyük eksilik olur. Sosyal ağlar, nerede olduğumuzu, neler yaptığımızı ve neler düşündüğümüzü paylaşmak için son derece etkili araçlar. Hal böyle olunca insanlar, bir araya gelince konuşma gereği çok duymuyorlar. Çünkü zaten birbirlerinden sosyal medya sayesinde haberdarlar. Bunun yerine, o an ne düşündüklerini yine birbirlerinin sosyal medya hesaplarından öğrenmeye çalışıyorlar.

Duyguları aktarma konusunda da kendimize güvenimizi oldukça fazla kaybettik. Artık ifade etmek yerine, bir yerlere anlamsızca yazıyoruz. Artık insancıl hareketlerimiz sıradanlaşıyor, hepimizin birer sosyal kimliği var. O kimlik gerçek benliğimizin gün geçtikçe önüne geçiyor. Artık bakışlarımız hiçbir şey anlatmıyor, sadece sosyal medya hesaplarımız duygu dolu. Ne kadar gerçek olabilirse.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu