Çoğumuz cildimize yaptığımız bakımların hepsinin faydalı olduğunu düşünsek te cilde zarar veren bakım alışkanlıkları bulunmaktadır.

Benzer içerikler

İmitasyon Nedir?

Cilt bakımı kişiden kişiye değişen her cilt tipine özel uygulanması gereken uygulamalardır. Cildimiz mevsim geçişlerinde, çok fazla kimyasal bakım ürünlerine ve makyaja maruz kaldığında zamanla sağlıksız bir hale gelir. Sağlıksız hale gelmesinin en büyük nedenlerinden biri de yapılan yanlış bakım alışkanlıklarıdır. Çoğumuz yapmamız ya da farklı şekilde kullandığımız halde zarar gelmeyeceğini düşündüğümüz bakım uygulamaları yüzünden sağlıksız bir cilde sahibizdir. Bize zararsız gibi gelen aslında yavaş yavaş cildimizi öldüren bakım alışkanlıklarının neler olduğunu aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Cilde Zarar Veren Bakım Alışkanlıkları

Cilt Tipine Uygun Ürün Kullanmamak

Çoğumuz her bulduğumuzu cildimize sürüp ya da kullanırız. Cilt tipimize uygun olmayan kozmetik ürünler cildimizin nem dengesini bozar ve zamanla kötü bir hal almasını sağlar. Cilt tipiniz ne ise ona göre ürün kullanın. Aksi takdirde cildinizi düzelteyim derken daha kötü bir duruma koyabilirsiniz. Cildiniz yağlı ise kuru ciltler için olan ürünleri kullanmak yağlanma oranının daha da artmasına neden olacaktır. Aynı şekilde cildiniz kuru ise yağlı ciltler için olan ürünleri kullanmak daha da kurumasına neden olacaktır.

083f6cf84d Cilde Zarar Veren Bakım Alışkanlıkları Güzellik sırları Kadınca  şok market cilt bakımı cilt bakımı cilde zarar veren yiyecekler cilde zarar veren şeyler cilde zarar veren kimyasallar Cilde Zarar Veren Bakım Alışkanlıkları cilde iyi gelen besinler bebek gibi bir cilt için ne yapılmalı
Cilt Tipine Uygun Ürün Kullanmamak

Gece ve Gündüz Kremlerini Zamanında Kullanmamak

Adından da anlaşılacağı üzere gece ve gündüz kremlerini belirtilen zamanlarda kullanmak gerekir. Çoğu kişi gece kremini de gündüz sürüp dışarı çıkabiliyor. Veya gündüz kremini gece sürüp uyuyabiliyor. Gece ve gündüz kremi cildin zamanlamasına, dinlenmesine göre ayarlanmıştır. Gece cildinizi dinlendirirken onarmak için gece kremleri kullanılır. Gündüz ise günün makyajının cildinize zarar vermemesi için gündüz kremleri kullanılmaktadır. Bu yüzden gece ve gündüz kremlerini zamanında kullanmaya özen göstermelisiniz.

a323434d87 Cilde Zarar Veren Bakım Alışkanlıkları Güzellik sırları Kadınca  şok market cilt bakımı cilt bakımı cilde zarar veren yiyecekler cilde zarar veren şeyler cilde zarar veren kimyasallar Cilde Zarar Veren Bakım Alışkanlıkları cilde iyi gelen besinler bebek gibi bir cilt için ne yapılmalı
Gece ve Gündüz Kremlerini Zamanında Kullanmamak

Kalitesiz Bakım Ürünleri Kullanmak

Çoğu kadın kalitesiz ve ucuz bakım ürünleri, makyaj ürünleri kullanmaktadır. Zararsız gibi görünse de kalitesiz ürünlerin cilde zararları belli bir aşamadan sonra ortaya çıkmaktadır. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan kalitesiz ürün kullanımının belirtileri cildinizi oldukça kötü bir duruma getirecektir. Merdiven altında üretilen kalitesiz kozmetik ürünleri cilt sağlığını tehlikeye atmaktadır. Kaliteli ve onay verilmiş kozmetik ürünlerini kullanmanız cilt sağlığınız için doğru davranıştır.

e11c1b6092 Cilde Zarar Veren Bakım Alışkanlıkları Güzellik sırları Kadınca  şok market cilt bakımı cilt bakımı cilde zarar veren yiyecekler cilde zarar veren şeyler cilde zarar veren kimyasallar Cilde Zarar Veren Bakım Alışkanlıkları cilde iyi gelen besinler bebek gibi bir cilt için ne yapılmalı
Kalitesiz Bakım Ürünleri Kullanmak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.